Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko

Szczęśliwa mama równa się szczęśliwe dziecko. Jest to prawda oczywista. Jeśli będziemy pogodne, pewne siebie, spokojne – przekażemy swoje nastawienie dziecku. Świadome swoich stanów emocjonalnych, twórczo rozwiązujące problemy – jesteśmy najlepszym przykładem do naśladowania. Lecz jak można to osiągnąć?

      Jednym ze sposobów jest „czas dla siebie”. W dobie ciągłego zabiegania nie jest to łatwe, ale nie niemożliwe. Dobre zaplanowanie tygodnia pozwoli nam na wygospodarowanie chwili tylko dla siebie. Ten czas powinien zawierać dwa elementy: odreagowanie i relaksację. Zacznijmy biegać, wsiądźmy na rower, zapiszmy się na gimnastykę, siłownię, basen.  Zmęczenie fizyczne pomoże nam odreagować nagromadzone w tygodniu napięcia. Jest to bardzo ważne, aby nabrać dystansu do codzienności. Poszukajmy najlepszej dla nas formy relaksu. Pół godziny ciekawej lektury przed snem, spacer po parku, zabiegi kosmetyczno- upiększające czy kawa z przyjaciółką. Wypoczęte, uśmiechnięte z przyjemnością pobawimy się z dzieckiem, przekazując mu swoje nastawienie.

Ważne, aby wybrać taką formę relaksacji i odreagowania, która naprawdę pozwoli nam odpocząć. Nie należy robić czegoś „na siłę”. Nie tylko nie odreagujemy zmęczenia, ale możemy popaść  we frustrację, która na pewno odbije się na naszych relacjach z dzieckiem.

Share


Jeszcze nikt nie skomentował. Bądź pierwszy!